Analiza prześwietlenia RTG odcinka piersiowego kręgosłupa

wita serdecznie bardzo proszę o analize mojego prześwietlenia odcinka piersiowego: pogłębienie kifozy,w zakresie środkowego i dolnego odcinka nierówność blaszek granicznych z obecnoscia płytkich wpukleń o charakterze guzków schmorla oraz drobne osteofitarne wyciągnięcia krawedzi trzonów-zmiany zwyrodnieniowe. mam piekące bóle koło łopatek ,mampytanie czy te zmiany mogą powodować uczucie ucisku w klatce piersiowej oraz uczucie jakby przeskakiwania dławienia,bardzo proszę o odpowiedz,mam 39 lat

Aleksander Ropielewski

Nie są to zmiany, które typowo powodują opisane przez Panią dolegliwości i sugeruję wykluczenie przyczyn kardiologicznych i gastrologicznych opisanych dolegliwości. Opisane w rtg zmiany to zmiany zwyrodnieniowe, które mogą powodować dolegliwości bólowe kręgosłupa i ograniczenie jego ruchomości a w leczeniu wskazana jest fizjo- i fizykoterapia.