Analiza wyników angiografii TK
Witam, proszę o analizę wynków Angiografii TK.Krytyczne krótkoodcinkowe zwęzenie EIA 1,5mm.Poza tym osie biodrowe bez krytycznych stenoz.CIA obustronnie z uwapnionymi blaszkami, względnie wąskie - lewa CIA prksymalnie i w odc. środkowym w wym. 6-7mm. Prawa SFA istotnie poprzewęzana w odcinku proksymalnym. Lewa SFA w odc. proksymalnym i widoczne bliższe odcinki obu tt. ud bez stenoz. Będę wdzięczna za krótkie wyjaśnienie wyniku. Dziękuję, Ania.

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podany wynik wskazuje na zaawansowaną miażdżycę w obrębie naczyń biodrowych. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.