Analiza wyników badania badania krwi 27-miesięcznego dziecka

Proszę o analizę wyników 27-mies. chłopca. Sz.P.Lek. M. Bochniak na prośbę Pani przesyłam wyniki synka: MORF. RBC 5.27 (3.9-5.3); HGB 13.9 (10.8-12.8); HCT 43.0 (32-38); MCV 81.6; MCH 26; MCHC 32.2; RDW-CV 12.5; WBC 7.8; LYM 4.7 (0.6-4.1) MXD 0.7; LYM% 60,1 (10-58); NEU% 29 (37-92)PLT 397; PDW 14; MPV 8.9. MOCZ chem.: PH 5; ciężar 1.025; leukocyty 25 Leu/ul; reszta w normach. MOCZ osad: nabłonki w polu woprawnie pobrany za każdyidzenia; leuko15-20 wpw. 4x pobór sterylny! Brak zapal dróg mocz itp

Witam!
Dziękuję za podanie dokładnych wyników.
W wynikach morfologii jest sporo odchyleń, ale wyglądają jakby dziecko było nieco odwodnione w momencie pobrania krwi. Być może miało gorączkę, biegunkę lub wymioty? Prowadzi to do "zagęszczenia krwi" i względnego zwiększenia liczby krwinek w jednostce krwi. Po nawodnieniu zwykle morfologia wraca do normy.
Należy wykonać kontrolną morfologię - o tym kiedy powinien zadecydować lekarz pediatra. Konieczne jest badanie lekarskie dziecka i porównanie stanu klinicznego z wynikami badań.
Jeśli chodzi o wynik analizy ogólnej moczu, może wskazywać na bezobjawową infekcje układu moczowego. Żeby to sprawdzić należy wykonać posiew moczu. Skierowanie na to badanie wystawia Lekarz Rodzinny.