Angina a ryzyko wystąpienia problemów z sercem

Byłam na wizycie u kardiologa(ekg dzień wczesniej) szmery w sercu.Na początku października mam zabieg usuwania migdałków i echo serca. A teraz znowu łapie mnie angina. Czy mogą wystąpić jakieś objawy związane z sercem?Dodam jeszcze ze podejrzewają wadę serca. (pisałam o tym w poprzednim pytaniu). Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje szansa wystąpienia powikłań sercowych anginy. Niemniej jednak jest to dość rzadkie. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego oraz udać się na zabieg i badania.