Antykoncepcja dla mężczyzn - jaka najlepsza?

Witam, mam dwa pytania. Mam 18 lat i jestem można powiedzieć za bardzo odpowiedzialny. Jak moja dziewczyna wzięła ostatnią tabletkę 28.02. i ma teraz przerwę to czy będę mógł się z nią kochać 05.02? Brała regularnie codziennie o 20:00 drugie opakowanie skończyła właśnie. Tabletki dwuskładnikowe antykoncepcyjne? Drugie pytanie brzmi: Czy istnieją jakieś tabletki lub coś innego niż prezerwatywa dla mężczyzn? Bezzabiegowo? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Obecnie trwają badania nad antykoncepcją hormonalną dla mężczyzn. Nie jest ona jednak jeszcze dostępna w Polsce. Prezerwatywa jest rozwiązaniem, jeśli nie ufa Pan swojej dziewczynie.

Co do tabletek to można współżyć w przerwie bez dodatkowego zabezpieczenia, o ile kolejny blister zostanie rozpoczęty w terminie. Jeśli będziecie Państwo współżyć w czasie przerwy, a następnie zrezygnujecie z tabletek, to może dojść do owulacji i zapłodnienia w wyniku stosunków, do których doszło po skończonym opakowaniu.

Pozdrawiam serdecznie!