Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antykoncepcja dla mężczyzn - jaka najlepsza?

Witam, mam dwa pytania. Mam 18 lat i jestem można powiedzieć za bardzo odpowiedzialny. Jak moja dziewczyna wzięła ostatnią tabletkę 28.02. i ma teraz przerwę to czy będę mógł się z nią kochać 05.02? Brała regularnie codziennie o 20:00 drugie opakowanie skończyła właśnie. Tabletki dwuskładnikowe antykoncepcyjne? Drugie pytanie brzmi: Czy istnieją jakieś tabletki lub coś innego niż prezerwatywa dla mężczyzn? Bezzabiegowo? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
18 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Obecnie trwają badania nad antykoncepcją hormonalną dla mężczyzn. Nie jest ona jednak jeszcze dostępna w Polsce. Prezerwatywa jest rozwiązaniem, jeśli nie ufa Pan swojej dziewczynie.

Co do tabletek to można współżyć w przerwie bez dodatkowego zabezpieczenia, o ile kolejny blister zostanie rozpoczęty w terminie. Jeśli będziecie Państwo współżyć w czasie przerwy, a następnie zrezygnujecie z tabletek, to może dojść do owulacji i zapłodnienia w wyniku stosunków, do których doszło po skończonym opakowaniu.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy