Antykoncepcja doraźna

Witam! Mam pytanie. Kilka dni temu zakończyła się moja miesiączka. Wczoraj okazało się, że mój partner przyjedzie za 3 tygodnie (mieszkamy w innych krajach, dlatego nie stosuję żadnej antykoncepcji, wcześniej stosowałam tabletki przez blisko 3 lata i wiem, że powinno się je brać w pierwszym dniu miesiączki). Mój partner przylatuje tylko na tydzień. Mam pytanie – czy jest jakiś sposób, w jaki mogę się zabezpieczyć poza kondomami, których nie chcemy stosować? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Z metod antykoncepcyjnych o dużej skuteczności stosowanych doraźnie polecić mogę Pani jedynie prezerwatywy... Kremy plemnikobójcze mają małą skuteczność. Stosunku przerywanego nie będę Pani polecać. Niektóre kobiety w podobnej do Pani sytuacji wpadają na pomysł, by nie używać zabezpieczenia, a potem zastosować antykoncepcję postkoitalną (tabletka "po"), ale to jest nieodpowiedzialne. Tabletka "po" zawiera dużą dawkę hormonów i należy stosować ją jedynie w ostateczności - ma sporo działań ubocznych, wpływa niekorzystnie na organizm.
Pozdrawiam!