Antykoncepcja po raz pierwszy. Czy tabletki działają od pierwszego dnia?

Witam, jestem osobą w wieku 19 lat i rozpoczynam dopiero współżycie seksualne (dziewica). Chciałam zapytać, czy gdy zacznę stosować środki antykoncepcyjne pierwszego dnia cyklu, czyli wtedy kiedy pojawi się pierwsze krwawienie miesiączkowe to jestem już chroniona przed niechcianą ciążą i czy stosunek może być odbywany bez dodatkowego zabezpieczenia i bez potrzeby wyciągnięcia członka przed wytryskiem? Chciałam również wiedzieć o której godzinie należy najwygodniej i najbezpieczniej przyjąć tabletkę antykoncepcyjną pierwszego dnia cyklu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Nigdy nie ma potrzeby "wyciągnięcia członka przed wytryskiem". Stosunek przerywany NIE JEST METODĄ ANTYKONCEPCYJNĄ!!! Jest nieskuteczny w zapobieganiu ciąży.
2. Jeśli rozpocznie Pani nowe opakownaie pierwszego dnia cyklu, to ochrona będzie pełna już od pierwszej tabletki.
3. Z medycznego punktu widzenia nie ma znaczenia, o której godzinie będzie Pani przyjmowała tabletki. Ważne, aby robić to regularnie i w miarę możliwości o stałej porze. Wybór godziny należy do Pani.