Aparat stały a usuwanie zatrzymanych ósemek

Witam! Chcę w najbliższym czasie założyć aparat stały (dwa łuki) stąd pytanie czy konieczne jest usunięcie trzech zatrzymanych ósemek? Słyszałam już różne opinie ortodontów jedni mówią że muszę usunąć, drudzy że w niczym nie przeszkadzają... Dołączam zdjęcie file:///C:/Users/Lapek/Desktop/IMG_20160208_194012.jpg Proszę o odpowiedź !

Aleksander Ropielewski

Najlepiej zapytać o to laryngologa, który będzie zakładał aparat. Różni lekarze mają różne podejście do tematu.

Nie widzę tego zdjęcia więc go nie oceniam.Jestem,zdania,że zatrzymane ósemki należy zabrać przed leczeniem ortodontycznym.Widziałem już zbyt dużo Pacjentów którzy przeszli kosztowne i długie leczenie ortodontyczne i zatrzymane zęby niweczyły pracę ortodontów i pieniądze Pacjentów.