Artretyzm kolan i stosowanie Glukozaminy

Mam artretyzm kolan w zwiazku z czym pyt.Ile razy w roku powinnam zazywac glukozamine? Raz w roku zazywam 1 op.tranu-zima.Jestem szczupla lek.czasami zaleca mi 1 op.Problem z kolanami mam od 20 lat.

Dzień dobry!
Glukozamina działa przeciwko degradacji stawów, stosowana w chorobach tkanki łącznej np. zapalenia kości i stawów, gościec stawowy.
Działanie glukozaminy jest porównywalne w tych samych dawkach z działaniem p/zapalnym ibuprofenu i może ona stanowić alternatywę w stosunku do niesterydowych leków p/zapalnych w chorobach narządów ruchu. Jest także naturalnym składnikiem diety, jednak przeciętna dieta zawiera jej niewiele (najbogatszym jej źródłem są raki, krewetki, homary, kraby i małże morskie). Zdrowe osoby nie muszą jej uzupełniać, uzasadnione użycie tylko w chorobie zwyrodnieniowej (siarczan glukozoaminy).
Pozdrawiam!