Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Artretyzm kolan i stosowanie Glukozaminy

Mam artretyzm kolan w zwiazku z czym pyt.Ile razy w roku powinnam zazywac glukozamine? Raz w roku zazywam 1 op.tranu-zima.Jestem szczupla lek.czasami zaleca mi 1 op.Problem z kolanami mam od 20 lat.
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Dzień dobry!
Glukozamina działa przeciwko degradacji stawów, stosowana w chorobach tkanki łącznej np. zapalenia kości i stawów, gościec stawowy.
Działanie glukozaminy jest porównywalne w tych samych dawkach z działaniem p/zapalnym ibuprofenu i może ona stanowić alternatywę w stosunku do niesterydowych leków p/zapalnych w chorobach narządów ruchu. Jest także naturalnym składnikiem diety, jednak przeciętna dieta zawiera jej niewiele (najbogatszym jej źródłem są raki, krewetki, homary, kraby i małże morskie). Zdrowe osoby nie muszą jej uzupełniać, uzasadnione użycie tylko w chorobie zwyrodnieniowej (siarczan glukozoaminy).
Pozdrawiam!

Specjalistka psychodietetyki. Prowadzi gabinet w Białymstoku.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy