Asthenooligozoospermia w rozpoznaniu

I rozpoznanie to asthenooligozoospermia. Co to jest? Wizyte u lekarza mam dopiero w sobote;/ a umieram z niepewności. A oto szczegółowe wyniki: objętość (ml): 2,6 lepkość :m liczba plemników :9 liczba plemników w ejakulacie :23,4 żywotność(%) :41 ruchliwość (%) :41 typ A :9 TYP b :14 typ c :18 prawidłowa morfologia (%) :21 komórki okrągłe :0,3 Badanie mikroskopowe (na 100 ocenianych): Budowa prawidłowa: 21 Wady główki :29 w tym akrosomu :12 Wady wstawki :18 Wady nitki: 32

Piotr Pilarski

Asthenooligozoospermia to zmienszona ilość plemników w nasieniu z upośledzonym ruchem. Wyniki szczegółowe potwierdzają to rozpoznanie.

Pozdrawiam.