Astma i duszący kaszel w pracy w biurze

WitamMam astmę. Lekarz alergolog po wykonaniu testów alergicznych skórnych nie wykrył alergii. Otrzymuję leki na astmę. Wszystko jest dobrze w domu. Gdy przyjdę do pracy męczy mnie duszący kaszel i odchrząkanie. Lekarz stwierdził, że to szczególny alergen, którego nie wykryje. Pracuje w biurze. Proszę o pomoc, co robić dalej /specjalistyczne badania?/.PozdrawiamRoman 
MĘŻCZYZNA, 49 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Zamieszczony opis rzeczywiście wskazuje na alergię na alergen, który jest w Pana pracy, a nie występuje w innych miejscach. Trudno będzie go jednak dokładnie określić i niestety nie pomogą w tym badania specjalistyczne. Proszę postarać się zastanowić nad potencjalnym czynnikiem alergizującym i starać się go unikać. Być może pomocne byłoby także włączenie leków antyhistaminowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty