Astma i utrata sensu życia u 22-latki

Dzien dobry, mam na imie Joanna i mam 22 lata, zdiagnozowano u mnie astme, ostatnio mam bardzo trudny czas trace sens zycia, wiem ze wszystko co zrobie jest bez sensu ze nie ma po co, chodze na terapie, przez wiele lat ukrywalam bolaca prawde teraz wszystko wychodzi. Gdy sie denerwuje albo sresuje czesto sie poce zwlaszcza dlonie i pod pacha i kuje mnie w klatce piersiowej moze to objawy astmy a moze nie, nie wiem leki pomagaja w takich sytuacjach po wziewce tez przechodzi. Co to jest?

Witaj,
jeżeli chodzi o psychologiczną stronę problemu,to na pewno trzeba popracować nad sensem życia,który,jak piszesz,utraciłaś.Somatyczne dolegliwości nie leżą w kompetencji terapeuty-psychologa,ale skądinąd wiemy,że może to być zespół psychosomatyczny,który daje dobre efekty leczenia poprzez psychoterapię.Bardzo zachęcam zatem do wizyty.
Pozdrawiam

Pani Joanno - chodzi Pani na terapię ale jaką? Proszę spróbować porozmawiać z innym terapeutą, być może obecny po prostu wykorzystał swój wachlarz możliwości i potrzebna jest świeża krew.

Terapeutów jest bardzo wielu i prowadzą terapię w wielu nurtach. Ja sam jestem socjoterapeutą i trenerem (coachem). Na co dzień zajmuję się podnoszeniem świadomości ludzi, pomocą merytoryczną, korekcją postawy psychicznej i przywróceniem ich do funkcjonowania w swojej społeczności.

Proponuję spróbować swoich sił w innym nurcie lub spróbować porozmawiać o tym, ze swoim terapeutą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę poprawy sytuacji.