Brak sensu życia, pesymistyczne myśli i samotność

Co mam zrobić jak psycholog mi nie pomaga? moje życie straciło sens z niczego się nie cieszę brak mi determinacji i wytrwałości, straciłem pracę około rok temu i nie mogę się pozbierać ciągle mam pesymistyczne myśli i nawyki takie jak uzależnienie od masturbacji i żucia gum, nie radzę sobie w życiu brakuje mi wiary w sukces uważam,że dysleksja jest ograniczające przekonania to dramat i przez to mogę nie dać radę osiągnąć celu, jestem w dodatku samotny i nie radzę sobie bez kobiety mam 24 lata.

Jeśli jest Pan w kontakcie z psychologiem, warto powiedzieć mu o swoich odczuciach - być może wspólnie uda się b zidentyfikować czynniki, które sprawiają, ze poprawa nie następuje i znaleźć rozwiązanie z sytuacji. Czy kontakt z psychologiem rozumie Pan jako regularną psychoterapię? Jeśli nie, być może warto o niej pomyśleć. Pozdrawiam!

Ja również gorąco zachęcam Cię do terapii- jeśli odnosisz wrażenie że praca z psychologiem do niczego nie prowadzi to masz dwa wyjścia- porozmawiać z nim na ten temat zupełnie szczerze, albo najzwyczajniej w świecie go zmienić. Terapeuci specjalizują się w różnych nurtach, a przede wszystkim pracują "sobą", więc to że nie pomaga jeden wcale nie oznacza że nie pomoże Ci ktoś inny :) Z Twoich słów wynika, że jesteś w naprawdę kiepskiej formie i biorąc pod uwagę to co napisałeś masz do tego prawo. Musisz też jednak mieć świadomość tego, że taki stan nie będzie trwał wiecznie i że będziesz w stanie ogarnąć na nowo siebie i swoje życie o ile znajdziesz odpowiednie wsparcie, którego każdy z nas w pewnych momentach najzwyczajniej w świecie potrzebuje. W końcu nikt nie jest terminatorem i każdego szara, czasami brutalna codzienna rzeczywistość może chwilowo złamać. Masz dopiero 24 lata i gdzieś tam głęboko tkwią w Tobie na pewno pokłady siły, które trzeba po prostu odkopać skoro pewnie spore dawki zużyłeś w ostatnim czasie w codziennej walce, a przede wszystkim na nowo "załadować baterie". I mimo że teraz możesz w to nie wierzyć- to da się zrobić, a życie może znowu nabrać sensu :) Pozdrawiam Cię serdecznie, Monika