Utrata sensu życia i uczuć

Witam, mam problem interesowałem się psychologią chciałem się dowiedzieć, co nami kieruje dowiedziałem się ze np lubie pilke bo daje mi akceptacje innych, tylko znowu pytalem dlaczego az w koncu doszedlem do wniosku ze nie wiem dlaczego Niczego nie jestem pewien nie mam punktow odniesienia np - ok ide tam bo to lubie i j[ tak? Przeciez nie wiesz dlaczego to lubisz to nie wiesz czy masz isc ] i straciłem uczucia i sens życia bo musiabym miec jakis niepodwazalny punkt odniesienia z dowodem :(

Witam,
podzielam Pana zainteresowanie psychologią, bo jest to rzeczywiście bardzo interesująca dziedzina. Na podstawie Pana wiadomości wnioskuję, iż jest Pan osobą refleksyjną, dociekliwą i lubiącą analizować otaczającą rzeczywistość.
Istotnie, psychologia pomaga wyjaśniać ludzkie zachowanie, poznawać motywy działania i mechanizmy, jakie nami kierują, ale nie jest to coś na styl jasnowidztwa, co da nam pełnię poznania drugiego człowieka i nas samych. Owszem, piłkę można lubić, bo np. dzięki treningom przebywamy w grupie rówieśniczej, ale równie dobrze można ją lubić z wielu innych powodów i bez względu na to, czy je poznamy czy też nie, gra może nam sprawiać przyjemność i dawać satysfakcję. Nie musimy dociekać przyczyn wszystkich naszych działań, by angażować się w nie i czuć się szczęśliwymi na co dzień.
Pisze Pan także, że stracił uczucia i sens życia. To dość mocne słowa. Myślę, że warto brać życie takim, jakie jest, a nawet jeśli czegoś dziś do końca nie rozumiemy, to nie znaczy wcale, że nie znajdziemy odpowiedzi jutro, pojutrze, za kilka lat…
Pozdrawiam.

Szanowny Panie,

skoro interesował się Pan psychologią więc wie Pan, że w przypadku utraty chęci życia i zainteresowań warto skonsultować się z terapeutą pod kątem rozpatrzenia, na ile jest to chwilowe obniżenie nastroju a na ile początki depresji. Co też Panu polecam.

Pozdrawiam,
Anna Szostak