Atak lęków, mocne bicie serca i drżenie rąk

Witam, od jakiegos czasu nazwalabym to w ten sposób atak lękowy. Objawia sie to tym, że nachodzi mnie strach, przy tym szybsze bicie serca i ręce mi sie trzęsą, trwa to ok 20 sekund. Po tym ataku przez jakies 2-3 minuty jestem zupelnie bez sił a potem wraca wszystko do normy. Objawy ukazują się nie zależnie od pory dnia i wykonywanych czynności. Nie mam problemów z ciśnieniem ani sercem, ale dość czesto boli mnie głowa i brzuch, kilka razy dziennie sie wyprozniam. Co to może być?

Witam,
oczywiście zawsze w pierwszej kolejności warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, istnieje pewne prawdopodobieństwo, ze Pani objawy mogą mieć podłoże psychiczne, choć zawsze w pierwszej kolejności istnieje potrzeba wykluczenia podłoża somatycznego problemu. Zaleciłabym konsultację u lekarza pierwszego kontaktu, jeśli ten uzna to za uzasadnione skieruje Panią zapewne do specjalistów. Pozdrawiam.