Badania dyspersji chromatyny plemnikowej

Na zlecenie androloga przeprowadziłem badania dyspersji chromatyny plemnikowej, uzyskałem wyniki: plemniki o prawidłowej integralności chrom 25%; o średniej integralności chrom 33%; DFI: z fragmentacją chromatyny 42%. czy jest to przyczyną niepłodności ??, a jeżeli tak to czy lekarz androlog poprzez kurację jest w stanie poprawić ten stan ?? Badania ogólne nasienia OK.

Witam,
Przyczyn niepłodności jest bardzo wiele,więc w sytuacji prawidłowych wyników badań laboratoryjnych zalecałabym szukać ich poza fizycznym stanem zdrowia-w psychice.Aspekt ten jest przedmiotem pracy psychoterapeutów i w bardzo wielu przypadkach rozwiązuje problem ,który nawet nie udało się rozwiązać poprzez in vitro.Zachęcam do podjęcia tego rodzaju leczenia wspólnie z partnerką.
Sedecznie pozdrawiam