Badania genetyczne w kierunku obciążenia łuszczycą

Witam!!!! Mam 64 lata i 31 lat mam łuszczycę na głowie.Wiem,że przejęłam w genach po mamie.Moje dzieci,a mam ich troje na szczęście do dzisiaj nie mają.Jakie powinni zrobić badanie aby się dowiedzieć,czy mają w sobie ten gen i czy zagrożone są wnuki.A może jest już nowy lek do leczenia tej trudnej w leczeniu choroby.codzienne smarowanie,włosy już wypadają.Jestem kobietą,mam szereg innych chorób,problemy krążeniowe,chore serce ,rozrusznik itd.Jakie badanie dzieci mogłyby zrobić,czy są obciążone

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, taki rodzaj badań na pewno nie jest stosowany w rutynowej praktyce, jednakże zalecam konsultacje dermatologiczna celem wyjaśnienia Pani watpliwości. Pozdrawiam