Czy kłamanie może mieć podłoże genetyczne?

Witam serdecznie. W mojej rodzinie problem z klamaniem jest wszechobecny. Mam syna 25 lat. Zrujnował życie sobie, swojej partnerce, która go zostawiła za klamstwa(mają dziecko). Syn kilkakrotnie mnie lub męża uśmiercił. Wszystko co mówi i robi jest kłamstwem. Jest nieodpowiedzialny. Identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku brata mojego męża, oraz ich siostry. Są nawet zdolni do pisania sms jako inna osoba z informacją, że nie żyją, że mieli wypadek, skoczyli z mostu... Wciąż wymyślają smiertelne choroby.Brat męża porzucił dzieci, nie interesuje się nimi w ogóle, mój syn robi podobnie. Ja mam troje dzieci, dorosła córka, syn i najmłodsza 10 lat, o która strasznie się boję, ponieważ też zmyśla. Starsza córka na szczęście nie kłamie. Boję się, że to jest jakas choroba genetyczna. Cała trojka postępuje identycznie, jakby według jakiegoś wspólnego schematu. Nie wierzę juz , że to przypadek. Nie wiem co mam robić z młodsza córka. Czy to może mieć podłoże genetyczne? Bardzo proszę o poradę.

Szanowna Pani,
na podstawie badań wnioskujemy o genetycznych predyspozycjach do kłamstwa. Problem jest wtedy kiedy poprzez kłamstwo krzywdzi się inne osoby, może to być sposób radzenia sobie według określonych schematów. Może Pani skorzystać z pomocy dla córki w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Ważna jest szczera rozmowa z córką dotycząca tematu kłamstwa i prawdy, należy zdefiniować słowa i powiedzieć jakie są konsekwencje, kiedy ktoś kłamie, dlaczego istotne jest, aby mówić prawdę, program psychoedukacyjny wskazany jest dla córki.
Zachęcam do poczytania;
https://kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/dlaczego-ludzie-klamia-i-jakie-sa-metody-wykrywania-klamstwa-artykul/cczzv?utm_source=pl.search.yahoo.com_viasg_kobieta&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
https://www.se.pl/styl-zycia/zdrowie-i-uroda/oszukancze-geny-klamcy-aa-eVwP-GskU-t4Wd.html
https://nightwriterka.com/wszyscy-klamia-klamstwo-mamy-zapisane-w-genach/
Pozdrawiam serdecznie
Bożena Waluś
psychologbw@gmail.com
tel.: 696450393