Badania hormonalne i nieregularne miesiączki u 16-latki

Witam. Córka 16lat, została skierowana na badanie Tsh i Prolaktyna ze względu na nieregularne miesiączki (12lat pierwsza) i długość miesiączek. Trwają u niej ok 7 dni lecz córka ma również plamienia po miesiaczce. Zdarzają się skrzepy. Wyniki : TSH 1,377 uIU/ml Prolaktyna 9,4 ng/ml Badanie było wykonane ok 9.30 rano tak jak zalecano. Córka akurat miała miesiączkę. Co mogą oznaczać te wyniki i czy coś z nich wynika, jeśli chodzi o te skrzepy i plamienia. Zapalenia nie ma. Dziękuję

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

Wyniki są prawidłowe. Przyczyną leży gdzie indziej. Proszę pokazać wynik lekarzowi kierującemu na badanie.

Pozdrawiam.