Badania konieczne po samodzielnym usunięciu kleszcza

Witam W czerwcu na skórze głowy mojego w tym czasie 18 miesięcznego syna znalazłem kleszcza. Po usunięciu stwierdziłem że kleszcz jest cały i bez krwi. Obserwując skórę głowy do dziś nie stwierdziłem rumienia W związku z zaistniała sytuacją mam pytanie. Jakiego typu badanie z krwi i w jakiej placówce najlepiej wykonać aby mieć największą pewność że wszystko jest ok

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli nie wstępowały żadne objawy, nie ma konieczności robienia badań. Jeśli chce Pani dla własnej pewności zrobić takie badania należy wykonać poziom przeciwciał przeciw boreliozie.
Pozdrawiam