Badania krzywej cukrowej a podejrzenie insulinooporności

Witam. Mam 22 lata, mam PCOS i nadwagą. Przy 165 cm wzrostu ważę 76 kg. W tamtym roku skorzystałam z porady dietetyka i schudłam ok 15 kg(niestety parę kg zimą przybyło), w tym roku przy tej samej diecie,którą na nowo rozpoczęłam i ćwiczeniach waga stoi w miejscu. Chciałam się dowiedzieć, czy mam także insulinooporność. W piątek zrobiłam badania krzywej cukrowej i insulinowej (3pkt). Krzywa cukrowa: na czczo 92.9, 1h-139,29,2h-117,4. Krzywa insulinowa: na czczo 15,0, 1h-151,1, 2h-125,6.

Aleksander Ropielewski

Proponuję wykonanie badania klamry metabolicznej, która da odpowiedź jednoznacznie odnośnie insulinooporności. Podany wynik sugeruje występowanie insulinooporności.