Badania na przeciwciała przeciwjądrowe a objawy Raynauda

Witam, od 5l zmagam się z obj. Raynauda. Zostały wykonane badania na przeciwciała przeciwjądrowe miano 1:320 homogenno-jąderkowe świecenie + scl-70 wysoko dodatnie. Od jakiegoś czasu ciągłe zmeczenie bole głowy stawów, rano przykurcze palców u dłoni(mIają po rozruszaniu). Od ok. 3l dolegliwości sercowe - arytmia. ból w klatce piersiowej - cienie w granicach normy. Spirometrii nie byłam w stanie wykonac. Kapilaroskopia obraz kliniczny taki jak TU. Czy są badania które pokazują stadium choroby?

Warto zwrócić się do REUMATOLOGA
Choroba Rayneaud powoduje zaburzenia krążenia obwodowego , niedokrwienie, nadmierną lepkość krwi
Wykluczone palenie, nikotyna !
Unikac chłodu, ogrzewać ręce, nie doprowadzać do wychładzania
leki naczyniorozszerzające, antyagregacyjne, jak aspiryna
Ważny relaks i " trening ciepłych rąk".
Pozdrawiam