Badania nasienia 29-latka

witam, mąz robił badania nasienia. w 1 ml było 27.70 ml plemników a w ejakujacie 83.1 ml (objętość ejakujatu to 3 ml). mąż otrzymał wynik: Plemniki o szybkim ruchu postępowym (VSL>11um/s, VAP>25um/s) to 27% Plemniki o wolnym ruchu postępowym (VSL>11um/s, 25>VAP>5um/s) 5% Suma plemników o ruchu postępowym 32% Plemniki o ruchu niepostępowym (VSL<11um/s lub VAP<5um/s) 13% Plemniki nieruchome (VSL=0um/s, VAP=0 um/s) 55% czy jest powod do niepokoju czy sa to dobre wyniki? bardzo dziekuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, powyzsze wyniki sa w granicach normy. Pozdrawiam