Badania tomografii komputerowej z kontrastem i bez 68-latka
Mężczyzna lat 68-badanie TK z kontrastem i bez...."Badanie wykazuje bardzo znaczne zaniki korowe podkorowe(ukł.komorowy nieprzemieszczony,asymetryczny-lewa komora boczna znacznie szersza od prawej)W ok.czołowej,skroniowej,ciemieniowej i potylicznej prawej oraz w ok.czołowo-ciemieniowej lewej rozległe zwapnienia oponowe.TK kegoslupa szyjnego b/kontr."struktury kostne odc.szyjnego kręgosłupa wykazuje jedynie wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze"Co to znaczy?Proszę o wyjaśnienia.

MĘŻCZYZNA, 68 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
taki opis badania w tym wieku nie budzi obaw. Są to zmiany związane z wiekiem. Tak samo zmiany zwyrodnieniowe chociaż te mogą tłumaczyć bóle karku.
Pozdrawiam.