Badania w kierunku celiakii i brak biopsji

Wykupiłam najdroższe ubezpieczenie zdrowotne. Poprosiłam o skierowanie na usg brzucha, gastroskopię, kolonoskopię a wcześniej poszłam do odpowiednich specjalistów.Onkolog powiedział że mam nadwrażliwość na gluten i zapytał kiedy mam tą kolonoskopię(miałam za dwa dni)Na badaniu pytali mnie co mi dolega-powiedziałam że bolą mnie jelita. Dlaczego nie zrobili mi biopsji? O biopsji i celiakii dowiedziałam się dopiero miesiąc później w sklepie ze zdrową żywnością?Przejście na dietę pomogło.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety za bardzo nie rozumiem. Skąd Pani wie ze choruje na celiakie? Ze sklepu ze zdrowa żywnością? Zalecałbym jednak udanie sie do lekarza gastroenterologa celem wykonania odpowiednich badań w kierunku celiaki. Biopsja w kolonoskopii nie pozwoli na wykrycie celiaki niestety, jedynie biopsja w czasie gastroskopii. Pozdrawiam