Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania w kierunku celiakii i brak biopsji

Wykupiłam najdroższe ubezpieczenie zdrowotne. Poprosiłam o skierowanie na usg brzucha, gastroskopię, kolonoskopię a wcześniej poszłam do odpowiednich specjalistów.Onkolog powiedział że mam nadwrażliwość na gluten i zapytał kiedy mam tą kolonoskopię(miałam za dwa dni)Na badaniu pytali mnie co mi dolega-powiedziałam że bolą mnie jelita. Dlaczego nie zrobili mi biopsji? O biopsji i celiakii dowiedziałam się dopiero miesiąc później w sklepie ze zdrową żywnością?Przejście na dietę pomogło.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam,
Szanowna Pani, niestety za bardzo nie rozumiem. Skąd Pani wie ze choruje na celiakie? Ze sklepu ze zdrowa żywnością? Zalecałbym jednak udanie sie do lekarza gastroenterologa celem wykonania odpowiednich badań w kierunku celiaki. Biopsja w kolonoskopii nie pozwoli na wykrycie celiaki niestety, jedynie biopsja w czasie gastroskopii. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy