Brak alergii na białko w teście alergicznym a badania w kierunku celiakii

dzień dobry! mam pyatnie czy jezeli w testach alegricznych nie wyszlo mi uczulenie na białko to w testach genetychnych na celiakie moze mi wyjsc nietorerancja na gluten ??

Lek. Tomasz Budlewski

o jakich testach genetycznych Pani mówi? diagnostyka celiakii polega na pobraniu wycinków w trakcie gastroskopii ewentualnie oznaczeniu przeciwciał we krwi. Można mieć celiakę mimo ujemnych testów alergicznych