Badania w kierunku niedoczynności tarczycy podczas przyjmowania leków po poronieniu

Witam, jestem po poronieniu i łyżeczkowaniu macicy. W ciąży zdiagnozowano mi niedoczynnosc tarczycy. Jednak po poronieniu kazano mi nadal brać te tabletki i po miesiącu zrobić badania w tym kierunku. Czy to jest właściwe postepowanie? Czy powinnam nadal je brać i zrobić badania za miesiąc? Czy definitywnie po ciąży je odłożyć?? Moj poziom TSH przy ostatnich badaniach przed rozpoczęciem brania tabletek 2 miesiące temu wynosił 3,9. Do tego aTPO-71. Prosze o rade.

Aleksander Ropielewski

Należy przeprowadzić badania kontrolne przynajmniej po 4-6 tygodniach od stosowania suplementacji hormonów tarczycy, ponieważ dopiero taki okres stosowania leku pozwoli ocenić jego skuteczność (taki okres jest niezbędny do osiągnięcia efektów leczniczych i osiągnięciu nowego stanu równowagi hormonalnej).