Badanie lipidogramem u 40-letniej kobiety

Jestem kobietą w wieku 40 lat .Wyniki Lipidogram(ICD-9:--) Cholesterol całkowity 195.00 ,Cholesterol HDL 74,00 Cholesterol LDL106,40 Wyniki podane zgodnie z zaleceniami PTK i PTDL

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, cholesterol całkowity jest zbyt wysoki (norma do 190). Natomiast LDL nie mogę ocenić bez wiedzy o pełnym wywiadzie lekarskim i chorobach współistniejących oraz nawykach żywieniowych. HDL jest w normie. Pozdrawiam