Badanie mammograficzne i liczne zwapnienia

Witam, Moja mama ma 57 lat, badanie mammograficznym w mammobusie wykazało liczne zwapnienia skala BIRADS 0. Została skierowana na biopsję, w opisie widnieje już skala BIRADS 4B... wynik histopatologiczny za 2 tygodnie bardzo się boję... czy to oznacza zmianę złośliwą... raka? :(

Witam serdecznie,

Ocena 4B w klasyfikacji BI-RADS, świadczy o zmianie podejrzanej, wymagającej zawsze biopsji i badania histopatologicznego bioptatu. Proszę póki co się nie denerwować, tylko poczekać spokojnie na wynik badania histopatologicznego i z nim udać się do lekarza prowadzącego w celu konsultacji.

Pozdrawiam.