Zwapnienia stwierdzone w USG
W mammografii stwierdzono 30mm zwapnienia skala BIRADS4 ...a w USG zgęszczenie o utkaniu 22 mm z mikrozwapnieniami,,,,na mammgrafii zwapnienia a na usg mikrozwapnienia a z tego co poczytałam zwapnień w USG wogóle nie widać....zrobiona została biopsja gruboigłowa....proszę o wyjaśnienie jestem w ogromnym stresie

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, zmiany sklasyfikowane w skali BI-RADS jako 4 są podejrzane nowotworowe i konieczne jest wykonanie badania histopatologicznego (biopsja) w celu dokładniejszego zbadania zmiany. W tej chwili nie rozpoznano u Pani nowotworu, ale ostateczne rozpoznanie można będzie postawić dopiero po ocenie wyniku biopsji.