Badanie PCR na mycoplasmę genitalium, mycoplasmę hominis i ureoplasmę

Witam. Zrobilem badania pcr na mycoplasma genitalium mycoplasma hominis ureoplasma spp. Wyszlo dodatnie mycoplasma genitalium. Bralem 10 dni doxycykline i 7 dni roksytromacyne. Niestety objawy nie ustapily. Po 4 tyg zrobiłem posiew dmp na muvoplasma/ureoplasma. Wynik dodatni ureoplasma species powyzej 10 000 kom/ml. Do tego antybiogram w ktorym doxycykline jest wrażliwy a roksytromacyne nie ma wpisie. Wrażliwy na erytromycyne tetracykline josamycyne pristinamicyne. Co robić dalej. Proszepomoc

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

proszę udać się z wynikiem do lekarza rodzinnego, który zapisze odpowiedni antybiotyk. Proszę ściśle przestrzegać zaleceń gdyż pominięcie dawki lub samowolne skrócenie leczenia może się wiązać z kolejnym niepowodzeniem.

Pozdrawiam.