Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie RTG klatki piersiowej u 25-latka

Bardzo proszę o informację co to może być? Wynik badania RTG klatki piersiowej mężczyzny (25 lat): "Dyskretne zacienienie w środkowym polu płuca prawego-zagęszczenia miąższowe zapalne? -do kontroli po leczeniu P-A i P-Bok. Jamy opłucnowe wolne. Sylwetka serca i krążenie płucne w normie" Dodam jeszcze, że podwyższone jest MCH - 32 , NEU% - 73,6, RDW-SD - 46,1 oraz ALT - 45. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Badanie moczu na glukozę

Wzrost poziomy glukozy we krwi może świadczyć m.in. o infekcjach w nerkach, źle kontrolowanej cukrzycy, jak i wielu innych dolegliwościach i chorobach. Badanie możesz wykonać w każdym laboratorium, a nawet w domu. Dowiedz się więcej oglądając filmik.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Podany wynik wskazuje na zmiany infekcyjne. Jak zasugerował lekarz radiolog, wskazane jest kontrolne wykonanie RTG w pozycji P-A i bocznej po przeprowadzeniu leczenia infekcji. A propos podanych zaś przez Pana nieprawidłowości w morfologii, podwyższenie NEU% także może sugerować infekcję. Podwyższenie ALT wskazuje na problemy z wątrobą - w zależności od wywiadu wskazana jest modyfikacja diety, redukcja spożywanego alkoholu lub dokładniejsza diagnostyka. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz zestawi podane wyniki ze stanem klinicznym. Umożliwi to wdrożenie właściwego postępowania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy