Badanie trójfazowe przeglądowej, miąższowej i opóźnionej wydalniczej

wlasnie odebralem wynik TK jamy brzusznej,bardzo prosze o interpretacje tego opisu. TK JAMY BRZUSZNEJ ,BADANIE TROJFAZOWE PRZEGLADOWEJ ,miazszowej i opoznionej wydalniczej. W dolnej czesci nerkilewej wneki,w wardze tylnej ,odcinkowe zaciągniecie zarysu zewnetrznego war nerki z ogniskiem nieco slabszego wzmocnienia kontrastowego w stosunku do pozostalego miązszu nerki,wik ok 5mm-pp zmiana bliznowata,pozapalna do dalszej kontroli.Poza tym miazsz nerek bez uchwytnych zmian ogniskowych

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? z jakiego powodu wykonane badanie? proponuję udac się do lekarza zlecajacego powyzśze badanie. po przeanalizaowaniu i badaniu klinicznym bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postyępwoanie.