Badanie TSH przy chorobie Hashimoto

Witam Mam pytanie. Mam tsh na poziomie 6. Dostalam euthyrox w dawce 12, 5. W grudniu rowniez przyjmowalam euthyrox w dawce najpier kilka dni 12, 5 potem 25 i 50. Niestety po tym leku dostalam silnych atakow lęku. Odstawilam na 2 miesiace. Zaczelam wracac do rownowagi ale od miesiaca endokrynolog kazal mi znowu przyjmowac od dawki 12, 5 nerwica znowu sie nasilila wiec odstawilam no i znowu wszystko wraca do normy. Skąd takie objawy? Czy zmiana leku cos pomoze? Mam również hashimoto.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do specjalisty endokrynologa. Być może konieczna będzie zmiana preparatu. Z pewnością nie powinna Pani samodzielnie odstawiać leków.