Badanie USG - interpretacja wyniku

Witam serdecznie. Proszę o informację w jaki sposób powinnam zinterpretować wynik z badabnia USG : CRL 15,3 mm 7 w 6 d +- 2 d. Badanie USG wykonano 30.05, pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 01.04. Według moich przypuszczeń do zapłodnienia mogło dojść około 10.04 lub 15.04, więc nie zrozumiały jest dla mnie termin 7 tygodni i sześciu dni plus, minus dwa dni. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Wynik badania USG pokrywa się z wiekiem ciąży obliczonym na podstawie daty ostatniej miesiączki. WG niej w dniu badania była Pani w 8 tyg i 3 dniu ciąży. Wyniki są zatem praktycznie zbieżne, co świadczy o prawidłowym rozwoju ciąży.

Do obliczania wieku ciąży nie bierze się pod uwagę dnia owulacji, który często ciężko określić, tylko właśnie pierwszy dzień ostatniej miesiączki.

Pozdrawiam.