Badanie USG śledziony z dyskretnymi obszarami o niższej echogeniczności

O czym może świadczyć w wyniku badania USG: Śledziona niepowiększona 86x82x29 mm z dyskretnymi obszarami o niższej echogeniczności 3,7-5,5 mm widocznymi głównie na biegunach.

Zmiany sa zbyt małe do jednoznacznej oceny w badaniu USG lub TK. Zazwyczaj sa to małe torbiele( które powstały np po urazie ). Proponuje skontrolować te zmiany za 3-6 miesiecy z poprzednim badaniem do porównania, zeby sprawdzić, czy nie wykazują cech wzrostu.