Badanie w kierunku boreliozy przy użyciu testu Wetern Blot a stosowanie antybiotykoterapii

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące diagnostyki boreliozy. Otóż ponad 3 miesiące temu wykryto u mnie boreliozę testem ELISA (wynik 32,5, zakres referencyjny dodatni > 22), od 3 miesięcy jestem na kuracji antybiotykowej (z lekiem na rozpad cyst włącznie) metodą ILADS. Podczas nieoficjalnej rozmowy ze specjalistą chorób zakaźnych okazało się, że badanie należy potwierdzić testem Western Blot. Czy należy odstawić antybiotyki przed wykonaniem badania aby nie zafałszowały wyniku? Jeśli tak to na ile?

Nie trzeba odstawiac antybiotyku. Potwierdzanie tez nie jest potrzebne. Elisa ma niską czułość ale całkiem dobra swoistosc. Z resztą lekarz ILADS na pewno to pani wytłumaczy.