Wyniki testów w kierunku Borrelia

witam mam wyniki takie Borrelia burgdorferi (borelioza) Przeciwciała w kl. IgG 77,24 AU/ml Borrelia burgdorferi (borelioza) Przeciwciała w kl. IgM 19,60 AU/ml cz ja mam boreliozę? prosze o pomoc

Dodatni wynik testu ELISA należy potwierdzc testem Western-Blot. Test ELISA jest bardzo czuły, ale mało specyficzny i może wyjśc fałszywie dodatnio.

Witam.

Nie podała Pani zakresu norm, przeprowadzonych badań, dla wykonującego laboratorium (a zawsze należy interpretować wyniki uwzględniając zakres wartości referencyjnych podawanych przez dane laboratorium, gdyż wartości prawidłowe mogą być różne np. w zależności od metody badania).

Jeśli wyniki badań są wątpliwe lub dodatnie to należy wykonać test potwierdzający Western-Blot, w celu potwierdzenia lub wykluczenia zakażenia.
Natomiast jeśli wyniki są ujemne, to wskazuje to na brak zakażenia (nie ma potrzeby wykonywania testu W-B).

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org