Bakteryjna infekcja skóry na napletku

Mam 25 lat. Jestem mężczyzną. 6 dni temu na skórze mojego napletka pojawiło się zgrubienie na napletku. Od razu udałem się do lekarza który powiedział, że jest bakteryjna infekcja skóry, lub pierwszy objaw kiły. Ponieważ nie odbywałem stosunku płciowego przez ostatnie 3 miesiące, wykluczyliśmy te opcje. Po aplikacji żelu - antybiotyku- w kroście zaczęła zbierać się ropa, następnie po 2 dniach pękła. Od tego czasu ma ona kolor skóry jak na początku. Nie boli już więcej podczas ucisku. Można by więc przyjąć, że powoli wszystko wraca do normy. Jednakże w okolicach cewki moczowej pojawiło się drobne zaczerwienienie, które delikatnie swędzi. Zastanawiam się czy to może grzybicze zapalenie żołędzia związane z przyjmowaniem leków? Jestem za granicą w kraju o klimacie zwrotnikowym, więc dość tropikalnym. Chciałbym więc poznać krajową opinię. Czy wystarczy kontynuować leczenie antybiotykiem plus zaopatrzyć się w krem w stylu c*** p***? Obecnie jest to 6 dzień od pojawienia się pierwszych objawów (na napletku). Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie.

Niestety możliwe jest że w wyniku stosowanego antybiotyku doszło do nadkażenia grzybami.
Ale jest też prawdopodobne, że nowy objaw jest wynikiem infekcji pierwotnej.

Najlepiej byłoby ponownie skonsultować się z lekarzem. Jeżeli będzie Pan miał z tym bardzo dużą trudność, można spróbować kilka dni stosować maść, a w przypadku braku poprawy koniecznie skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam.