Bardzo skąpy okres. Pomocy

Witam.

Od dość dawna stosuję antykoncepcję, w sierpniu przestałam stosować plastry. We wrześniu miesiączka była normalna, natomiast od października wystąpiło 1 dniowe plamienie i na tym koniec. Cykle mam regularne.

Dodam, że oczywiście udałam się do swojego lekarza by wykluczyć ciążę. Zrobiłam 3 testy (wynik negatywny), badania ginekologiczne i usg dopochwowe wynik negatywny. Jestem zaniepokojona gdyż w dniu wczorajszym miałam dostać okres.

Tak też się stało, więc rano po 3 miesięcznej przerwie nakleiłam plaster. Po naklejeniu krwawienie się zatrzymało. Nie wiem czy powinnam go odkleić. Pobolewa mnie podburzusze tak jakby przed okresem, więc teraz już nie wiem co ze mną jest.

Bardzo proszę o opinię. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Wielokrotny negatywny wynik testu zmniejsza ryzyko ciąży praktycznie do zero.
U kobiet, które odstawiają antykoncepcję po dość długim czasie stosowania bardzo często dochodzi do zaburzeń hormonalnych. Idąc tym tropem, plamienie które opisujesz można potraktować jak okres. Tym bardziej, że po przyklejeniu plastra uwolniona została już część hormonów, która mogła osłabić krwawienie.

Proszę nie odklejać plastra i poczekać miesiąc. Jeżeli problem się powtórzy, a nadal będziesz z tego powodu niespokojna, warto udać się do lekarza.

Pozdrawiam.