Bezskuteczne staranie się o dziecko metodą inseminacji

Witam Mam 5 letnie dziecko i staramy się o kolejne, niestety już długi czas bezskutecznie (również metodą inseminacji) Niby wszystko jest w porządku ale dziecka nadal nie ma. Zaczynam coraz gorzej to znosić, nerwy, brak snu, przygnębienie. Zastanawiam się czy środki uspokajające mogą coś pomóc? Może przyczyną jest stres? Myślę już o wszystkim, może tabletki uspokoją i wyciszą mój organizm i się wreszcie uda?(oczywiście do czasu kiedy się uda) Proszę o poradę.

Witam,
Od wielu lat pracuje z kobietami, które starają się o dziecko i obserwuje jak stres, kolejne rozczarowania po zabiegach wpływają na samopoczucie i nastrój kobiety. Dobrą informacją jest, że z punktu widzenia medycyny wszystko jest w porządku. Może na ten moment wskazane byłoby skorzystanie ze wsparcia psychoterapeutycznego, aby mogła Pan odreagować swoje lęki, sprawdzić co na poziomie emocjonalnym jest blokujące, z jakimi trudnymi emocjami Pani sobie nie radzi. Zbyt często ignoruje się komfort psychiczny, a on jest niezbędny dla spokojnego przebiegu ciąży. Spokój matki, jak Pani wie jest spokojem dziecka. Proszę zadbać o siebie. Polecam w Rzeszowie psychoterapeutkę Gestalt. Pozdrawiam