Dlaczego nasze starania o dziecko kończą się niepowodzeniem?

Witam. Mam 29lat starany się z mężem o bobaska. Zaczęliśmy od lutego 2021r trzy miesiące nic nie przynosiły rezultatów poszłam do ginekologa zrobilam badania podał mi luteine do brania i byly monitoringi udało się w 5 miesiącu starań ale poronilam w 8 tyg. Teraz się staramy 6 miesięcy i się nie udaje. Teraz przez trzy miesiące biore duphaston. Mąż robil badanie nasienia jest wszystko dobrze. A tu nie ma naszego wymarzonego bobaska.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

być może konieczne jest poszerzenie diagnostyki w kontekście planowania ciąży. Przyczyn, które mogą prowadzić do problemów z zajściem w ciążę jest naprawdę wiele.

Istotna jest również informacja, z jakiego powodu doszło do poronienia w 8. tygodniu. Być może przyczyna tej straty ma znaczenie także w przypadku starań. Warto więc ponownie udać się do ginekologa bądź poszukać poradni zajmującej się leczeniem niepłodności, która pomoże Państwu znaleźć przyczynę niepowodzeń oraz wdroży odpowiednie postępowanie.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym serwisie. Można je znaleźć pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bezskuteczne-starania-o-kolejne-dziecko,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bezskuteczne-starania-o-dziecko,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bezskuteczne-starania-o-drugie-dziecko.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.