Dlaczego nasze starania o dziecko nie przynoszą rezultatu?

Jestem kobietą w wieku 27 lat mam 2 córki chcieliśmy z mężem mieć jeszcze jedno dziecko nie zabezpieczamy się już 6 lat tyle lat co ma nasza młodsza córka coś się zblokowało co może być przyczyną?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wiele par zastanawia się nad swoją płodnością po wielu nieudanych próbach zajścia w ciążę.

Istnieje szereg powodów, które na to wpływają. Wśród podstawowych wymienić można: nadmierny stres, nadwagę lub otyłość, stosowanie używek, przyjmowanie leków czy też niezdrowy tryb życia.

Problemy z zajściem w ciążę mogą dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. U kobiet są to najczęściej zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy, niedrożność jajowodów, torbiele, mięśniaki, polipy w macicy, zespół policystycznych jajników czy endometrioza. U mężczyzn zazwyczaj przyczyną są problemy z nasieniem.

Istnieje wiele metod leczenia niepłodności, ale pierwszy krok, jaki powinni Państwo uczynić, to wizyta u specjalisty w celu znalezienia źródła problemu.

O metodach leczenia niepłodności przeczyta Pani w jednym z naszych artykułów dostępnym tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-nieplodnosci-u-kobiet-i-mezczyzn.

Podobne pytania znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-trudnosci-z-zajsciem-w-ciaze, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-zajsciem-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.