Biała maź na prezerwatywie podczas pierwszego stosunku

Miałam ostatnio pierwszy raz. I kondom nie był pęknięty i w ogóle był bez żadnych uszkodzeń. Ale po wyjęciu go z pochwy na prezerwatywie była jakaś maź. I nw czy to był śluz z pochwy po okresie czy sperma, ale jak sperma jak kondom nie był pęknięty a spermy było mało, bo nie było wytrysku. Mogla się jakoś sperma prześlizgnąć pod kondomem ? I czy mogła być sperma ? Jak tak to była to na pewno mała ilość i czy można zajść w ciąze przy takiej małej ilości spermy ? prosze o odp. na wszystkie pyt.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Podczas stosunku u kobiety dochodzi do wydzielania śluzu i to właśnie on został prawdopodobnie przez Panią zauważony na prezerwatywie (jeśli jak Pani zapewnia nie doszło do jej uszkodzenia).
Każda ilość spermy w pochwie niesie ze sobą ryzyko zajścia w ciążę. Jeśli nie ma pewności - warto wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki lub po tym terminie by wykluczyć/potwierdzić ciążę.

Zbyt wiele pytań przy minimalnej ilości informacji. Jak sama widzisz prezerwatywa nie jest najlepszym zabezpieczeniem przed ciążą. Najprawdopodobniej na kondomie osadziła się wydzielina pochwowa, którą przecież musisz mieć.
Znajdź trochę czasu i porozmawiaj o antykoncepcji np. z panią położną w swojej poradni K lub od razu z lekarzem ginekologiem.
A w ciążę można zajść i od 1 kropli, która trafiła na odpowiedni moment Twojego cyklu.
Dr med L.Włodarczyk