Białe krostki na penisie i przezroczysty płyn. Czy wszystko ze mną w porządku?

Mam plamki na penisie w kolorze skóry, może trochę białe. O co chodzi? Mam 13 lat i moja sperma też nie tryska z penisa, tylko trochę wylatuje, to przezroczyste coś - czy to też sperma? Pomocy!
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Być może plamki, które opisujesz to tak zwane prosaki, czyli niewielkie, położone powierzchniowo torbiele naskórkowe. Powstają one w wyniku zatrzymania wydzieliny gruczołów potowych i łojowych. Nie wymagają leczenia i po kilku latach znikają samoistnie. Nie należy nic z nimi robić samemu. Dla upewnienia się skontaktuj się z lekarzem dermatologiem lub wenerologiem.
Jeśli chodzi o sączącą się spermę z penisa to prawdopodobnie polucje – czyli mimowolne uwalnianie się niewielkich porcji wydzieliny z penisa, która też zawiera spermę. W Twoim wieku to naturalne  i wielu Twoich rówieśników ma podobnie.
Pozdrawiam