Białe plamki na członku i otarcia po stosunku - co je powoduje?

Witam, mój partner co jakiś czas ma na członku białe plamki i otarcia po stosunku czasem są bolesne, ja jestem po cytologii i mam 1 na wyniku. Czym to jest spowodowane, czy konieczna jest wizyta u lekarza?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane zmiany u Pani partnera, mogą mieć związek z infekcją drożdżakową, jednakże aby to stwierdzić konieczna jest bezpośrednia ocena zmian i ewentualnie badania dodatkowe. Wynik Pani cytologii jest prawidłowy, nie świadczy o obecności stanu zapalnego jednakże nie może niczego wykluczyć u Pani partnera. Proponuję aby Pani partner stosował odpowiedni płyn do higieny intymnej (może być ten sam, który jest stosowany przez Panią). Leczenie infekcji drożdżakowej można rozpoczynać od preparatu miejscowego (z grupy pochodnych imidazolowych) dostępnego bez recepty w każdej aptece. Jego skuteczność jest ograniczona stąd najlepszy efekt daje leczenie zlecone przez lekarza po rozpoznaniu problemu.