Biały ślad o regularnym kształcie po afcie

Witam.Miesiąc temu podczas spożywania pokarmu (mięso w którym znalazła się kość) zraniłem jamę ustną (okolica trójkąta zatrzon.).Rana była głęboka.Duży ubytek skóry i mocne krwawienie.W miejscu zranienia zrobiła się bolesna afta.Stosowałem Sachol, po którym ból zniknął.Afta również.Pozostał jednak po niej ślad.Jest on koloru białego i ma regularny kształt.Gdy dotykam językiem, wyczuwam to miejsce.Jeszcze kilka dni temu wyczuwałem obrzmienie.Zmniejszyło się ale wciąż jest biały ślad.Co robić

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

zmiana po skaleczeniu nawet jeśli przypominała afte to nie afta
rana błony śluzowej goi się czasami 7-8 tygodni
można to przyspieszyć stosując Solcoseryl
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Miejscowo może Pan stosować pastę adhezyjną Solcoseryl i płukać jamę ustną płynem Eludril. Jednak zmiany na błonie śluzowej ( również powstałe na skutek urazu ) goją się długo. Dobrze skonsultować się z lekarzem dentystą w gabinecie.