Biały wyciek z brodawki

Witam serdecznie! Mam 25 lat. Zauważyłam u siebie niewielki wyciek z brodawki. Jest on koloru białego i jest go bardzo niewiele. Miesiączkuję co 32-34 dni. Nigdy nie miałam problemów ginekologicznych. Ginekolog zlecił mi badanie prolaktyny. Mowił, że jej podwyższony wynik może mieć wpływ na zbyt długie cykle. Czy jeśli wynik będzie podwyższony, to może to oznaczać, że nie będę mogła mieć dzieci?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wydzielina może rzeczywiście być objawem hiperprolaktynemii. Zwykle stanowi temu towarzyszy występowanie rzadkich miesiączek. Jest to stosunkowo częste zaburzenie hormonalne, które leczy się farmakologicznie lub, rzadziej, chirurgicznie - wtedy, gdy przyczyną jest guz przysadki produkujący prolaktynę. W razie zdiagnozowania u Pani hiperprolaktynemii, nie powinna Pani zamartwiać się o swoją płodność. Leczenie zazwyczaj jest skuteczne. Ponadto Pani cykle są regularne i wcale nie bardzo długie (do 35 dni uznajemy za normę), co wróży bardzo dobrze.

Pozdrawiam serdecznie!