Biegunka po 13 godzinach od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej

Witam, Stosuje tabletki antykoncepcyjne Yaz. Ostatnio po zazyciu 8ej tabletki o godz 22, nastepnego dnia od godz 11.30 dostalam biegunki, pare razy, nie zazylam dodatkowej tabletki bo uznalam ze po 13h napewno sie wchlonela, w tym dniu stosowalam stoperan oraz w dwoch kolejnych ibuprom i miete. Dolegliwosci ustapily. Czy ochrona antykoncepcyjna zostala zmniejszona? Kiedy ewentualnie ochrona powroci?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Skuteczność tabletek może być zmniejszona w przypadku, jeśli do biegunki doszło w przeciągu 4h od przyjęcia. Dlatego w Pani przypadku skuteczność powinna być zachowana. Jeżeli oczywiście dalej przyjmowała Pani tabletki zgodnie z zaleceniami.
Pozdrawiam.