Biegunka po Pridinolu

Leczę się Schizofrenie. Biorę zastrzyki Fluanxol Depot 20mg/ml co miesiąc, oraz tabletki Pridinol 5 mg. Po Pridinolu mam biegunkę, ale biorę go bo po nim lepiej się czuję. Czy nie ma podobnego lekarstwa które nie wywołuje biegunki ?

Warto zwrócić się do swojego lekarza psychiatry, który leki zapisał. Zna historię Pana choroby, a także wszystkie leki, jakie Pan przyjmuje (ewentualne interakcje) i będzie potrafił najlepiej dobrać dawkę i układ leków, tak by podtrzymać terapeutyczny efekt, a wyeliminować nieprzyjemne obawy uboczne.

Witam. Proszę tę sprawę omawiać ze swoim psychiatrą. Leki mogą wywoływać różne objawy niepożądane, ale to lekarz powinien Panu ustawiać leczenie. Czasem znalezienie odpowiedniej dla danego pacjenta komponenty leków trwa miesiące i wymaga rzetelnej współpracy lekarz-pacjent. Pozdrawiam.